O nas

OFF-ROAD to z pozoru jazda samochodami terenowymi po bezdrożach, ale to nie wszystko…

Land4Fun to zgrany zespół tworzony przez ludzi, którzy z pasją podchodzą do powierzonych im zadań. Każdy z nas jest profesjonalistą, mającym za sobą odpowiednie przeszkolenie w dziedzinie, którą się zajmuje.

Nigdy nie popadamy w rutynę, w naszych głowach rodzą się odważne, czasem szalone pomysły. Z radością wcielamy je w życie, dając naszym klientom wiele niesamowitych wrażeń i wspaniałej zabawy. Kreatywność entuzjazm, dynamizm i zaangażowanie cechują wszystkich członków naszego zespołu.

Dostarczamy rozrywki na najwyższym poziomie. Zrobimy wszystko, aby nasi klienci byli zadowoleni, a emocje i wspomnienia związane z organizowaną przez nas imprezą pozostały z nimi na długo.

Land4Fun to także Rodzinne Rajdy 4×4

Przyjedź do nas ze swoja rodziną, dzieci z pewnością nie będą zawiedzione.

NASZ CEL

Integracja pasjonatów aut 4×4 .

Rajdy turystyczne po których udajemy się do jednej z naszych baz na ciepłe jedzonko, lub… urządzamy sobie polową kuchnię w środku lasu !

Wasze pociechy będą miały wiele atrakcji. W zależności od rajdu, który wybierzecie: np. jazda quadami, przejażdżki na koniach, kucykach, trampoliny, bryczki, malowanie twarzy czy spotkanie z klownem …

 

NASZA FILOZOFIA

OFF-ROAD to z pozoru jazda samochodami terenowymi po bezdrożach, ale to nie wszystko. Off-road to jak w życiu czy pracy nieustanne zmaganie się z kolejnymi wyzwaniami, jakie stawiają przed nami kolejne kilometry pokonywanego terenu. To ciągła walka z przyrodą, maszyną i samym sobą. Podobnie, jak podczas Camel Trophy czy innych rajdów terenowych można zaobserwować konkurujące ze sobą załogi, które walczą o własny wynik. Trudne sytuacje, na które napotykają zmuszają ich po podjęcia współpracy z innymi załogami bo tylko tak mogą osiągnąć cel. Jeżeli jesteś sam, nie masz szans pokonać przeprawy. Można to zrobić tylko wspólnymi siłami, poprzez wzajemną pomoc. Jazda terenowa nieraz wymaga od uczestników dużego sprytu czy siły fizycznej potrzebnej choćby po to, by wykopać auto z piasku. Przeprawiając się przez dzikie tereny, sytuacja może nas czasem zaskoczyć. Trzeba wtedy improwizować – na przykład zbudować most. Takie sytuacje są doskonałym treningiem mobilizującym kreatywne myślenie, podejmowanie szybkich i trafnych decyzji, które mają bezpośrednie przełożenie na powodzenie wyprawy. Trudny teren, przeszkoda którą przyjdzie nam pokonać niejednokrotnie przekracza możliwości jednostki. Okazuje się wtedy, że tylko przy dobrej komunikacji, zaangażowaniu i współpracy całego zespołu jest możliwe pokonanie kolejnych metrów terenu a w końcowym rozrachunku przejechanie całej założonej trasy, ukończenie wyprawy czyli SUKCES.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Nadrzędnym celem w organizowaniu imprez turystycznych i sportowych jest ochrona środowiska .
Dlatego uważamy, że korzystanie z terenu winno odbyć sie w taki sposób żeby nie uległ on dewastacji i zniszczeniu a w przypadku zmian jakie w nim nastąpią nie były one szkodliwe dla środowiska i łatwo usuwalne (np. koleina na drodze polnej po przez zasypanie jej z powrotem i przywrócenie do stanu poprzedniego). Dlatego głównie staramy się realizować nasze projekty na terenach np. żwirowniach i specjalnie przygotowanych torach off-roadowych lub nieużytkach prywatnych. Oczywiście mimo że posiadamy stosowane ubezpieczenie asekuracyjne wymagamy od uczestników naszych imprez korzystania z udostępnionego terenu w sposób odpowiedzialny i w pełni świadomy, zgodnie z zasadami odpowiedzialności prawnej i finansowej w przypadku szkód jakie wyrządzą . To, że użytkują teren w zorganizowanej przez nas imprezie nie zwalnia uczestników naszych imprez od przestrzegania przepisów drogowych poruszania się pojazdami i przepisów ochrony środowiska.
Większość naszych projektów imprez ma za zadanie zapoznawanie uczestników rajdów z zasadami poruszania sie pojazdami terenowymi bez szkody dla nich samych i pojazdu oraz otoczenia, odpowiedniego użytkowania sprzętu 4×4 w celu zachowania bezpieczeństwa własnego , współuczestników , sprzętu oraz nie dokonywania zniszczeń np w drzewostanie . Zależy nam na promowaniu lokalnych gmin i okolic w których się akurat znajdujemy, pokazanie uczestnikom naszych imprez ciekawych miejsc i punktów widokowych promując uroki turystyczne gmin i powiatów oraz nakłaniamy do czynnego odpoczynku na łonie natury. Część naszych tras prowadzimy drogami publicznymi ze wskazaniem na pokazanie ciekawych zakątków, miejsc historycznych, ciekawych turystycznie, widokowo, tak żeby osoby uczestniczące w naszych imprezach kiedyś wróciły tam już nie jako uczestnicy rajdu ale jako turyści piesi lub rowerowi, ożywili turystykę lokalną i sami promowali odpowiednie zachowanie sie w lesie.

PODCZAS NASZYCH IMPREZ:

– prowadzimy pojazdy zgodnie z przepisami o ruchy drogowym
– nie prowadzimy pojazdów i nie uczestniczymy w imprezie pod wpływem alkoholu
– nie rozpalamy samowolnie ognisk i nie palimy papierosów w lesie
– nie śmiecimy i nie zostawiamy żadnych śmieci w lesie i w terenie po którym się poruszaliśmy
– poruszamy się wyłącznie po wyznaczonych trasach
– nie niszczymy drzewostanu
– nie hałasujemy w lesie
– nie wjeżdżamy do lasu samowolnie
– nie wjeżdżamy samowolnie na pola i łąki
– nie niszczymy zasiewów pól uprawnych
– nie płoszymy zwierzyny leśnej
– w przypadku przygotowania przez organizatora atrakcji w postaci przeszkody terenowej używamy sprzętu i pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem
– w przypadku używania wyciągarek używamy pasów ochronnych do drzew
– nie kopiemy, nie robimy celowo kolein, nie niszczymy samochodami poboczy , dróg i rowów
– nie utrudniamy życia lokalnym mieszkańcom, bądźmy życzliwi, poruszajmy się pomiędzy budynkami ostrożnie i wolno i nie hałasujmy
– bądźmy życzliwi wobec przedstawicieli leśnictwa i władz lokalnych i wykonujmy ich polecenia.

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv
  • Facebook